fabryka tańca: produkcje teatralne i patronaty prasowe wolnej strefy


MOVE IT - warsztaty taneczne art express
patronat prasowy wolnej strefy (Warszawa, 2005)

Termin: 11, 13, 14 maja 2006 r.
Teatr Wytwórnia, Warszawa

art express i MOVE IT - opis projektu

Teatr Wytwórnia w Warszawie rusza ze sceną tańca współczesnego, która w Polsce traktowana jest wciąż marginalnie. Na zachodzie natomiast jest miejscem największych przemian scenicznych.
Pierwszym krokiem było wystawienie spektaklu multimedialno-tanecznego "Zum beispiel" w reżyserii i choreografii Darii Jędry.
Drugim, założenie przez Darię Jędrę organizacji art express przy Teatrze Wytwórnia mającej na celu promowanie współczesnego tańca i sztuk korespondujących: dźwięku, Visual art, video art i innych w Polsce. Art express nawiązuje do nowych trendów panujących w kulturze wśród multimedialnego pokolenia, mówi Daria Jędra, pomysłodawczyni projektu. Wciąż na polskiej scenie brakuje wyszkolonych tancerzy, miejsc gdzie można uczyć się tańca współczesnego, brakuje krytyków.

Celem art express jest przybliżanie polskiemu widzowi nowych nurtów w światowej sztuce współczesnego tańca i teatru oraz prezentowanie najciekawszych propozycji rodzimej produkcji. Warsztaty MOVE IT staną się dla wielu uczestników początkiem scenicznej przygody. Z grona warsztatowiczów wyłoniona zostanie w ciągu rocznego projektu grupa najzdolniejszych, która będzie brała udział w późniejszych projektach art express.

Pierwsza edycja warsztatów MOVE IT adresowana jest do wszystkich tych, którzy kochają ruch i taniec.
W ramach warsztatów zainteresowani będą mieli do wyboru techniki: Contemporary dance, Physical dance, Street jazz i Improwizację.

Organizator: art express, Teatr Wytwórnia
Patroni medialni warsztatów: Radio Jazz, wolna strefa, Indpenedent.pl
foto: Teatr Wytwórnia
publikacja: za zgodą: Teatr Wytwórnia
© stronę tańca przygotowuje: wolna strefa
kontakt: wolnastrefa@poczta.onet.pl


główna     serwis tańca     powrót do: fabryka tańca     powrót do: MOVE ITodkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego

© wolf
wszystkie prawa zatrzeżone