fabryka tańca: produkcje teatralne i patronaty prasowe wolnej strefy


Kino Tańca 2005
- III Festiwal Filmów Tańca

patronat prasowy wolnej strefy (Łódź, 2005)

Festiwal odbędzie się w dniach 4, 5 i 6 listopada 2005 r. w Łódzkim Domu Kultury (ul. Traugutta 18),
warsztaty filmowe w Łódź Art Center (ul. Tymienieckiego 3).

Sylwetki zaproszonych gości:

Deirdre Towers - wiceprezes zarządu istniejącego od 60 lat Dance Films Association z Nowego Jorku. Tancerka, która od 1982 roku jest redaktor naczelną "Dance on Camera News" dla Dance Films Association. Redagowała wydaną w 1991 roku książkę "Dance Film and Video Guide", która była pierwszym pełnym katalogiem filmów tańca. Pozycja ta wznowiona została w druku w 1998 roku przez Louise Spain. Deirdre Towers jest także prezesem Alegrias Productions oraz dyrektorem artystycznym festiwalu Dance on Camera w Nowym Jorku (w 2005 roku odbyła się jego 34 edycja).

Sławomir Krawczyński - reżyser teatralny, dramaturg, scenarzysta, autor filmów krótkometrażowych i fabularnych. Jego filmy były nagradzane w Koninie, Oświęcimiu, Brnie i Toronto a spektakle teatralne na festiwalach w Pile i Kłodzku. Taneczny spektakl "Lustro" teatru Bretoncaffe otrzymał nagrodę główną na VIII Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Jest stypendystą Agencji Scenariuszowej przy Komitecie Kinomatografii oraz Ministerstwa Kultury. W 2005 roku był rezydentem Centre National de la Dance w Paryżu.

Michał Tywoniuk - jest absolwentem PWSFTviT w Łodzi (Wydział Operatorski).

Anna Godowska - tancerka, choreograf, pedagog tańca współczesnego, przez 6 lat uczyła tańca współczesnego w Studium taneczno-Aktorskim przy Szkole Baletowej w Warszawie. Współpracowała ze stowarzyszeniem Scena 96 i Katarzyną Kozyrą. Początkowo występowała solowo, by w 2001 roku założyć (wraz ze Sławomirem Krawczyńskim i Dominikiem Strychalskim) Teatr Bretoncaffe. W 2005 roku była rezydentem Centre National de la Dance w Paryżu.

Anita Wach - tancerka, pedagog tańca, przez 5 lat tańczyła w Śląskim Teatrze Tańca w Bytomiu, na poczatku 2004 roku dołączyła do Teatru Bretoncaffe. W 2004 roku była rezydentem Centrum Choreograficznego Pact-Zollverein w Essen (Niemcy).

Juliusz Grzybowski - 5 lat tańczył w Teatrze Tańca Alter w Kaliszu, pisze prace doktorską "Narodziny tańca", kończy studia na filologii klasycznej. Na wydziale zamiejscowym UAM w Kaliszu prowadzi zajęcia z filozofii.

Tymon Wiskirski - jest absolwentem PWSFTviT w Łodzi (Wydział Wyższe Studium Montażu), montuje głównie teledyski i reklamy.


© stronę tańca przygotowuje: wolna strefa
kontakt: wolnastrefa@poczta.onet.pl


główna     serwis tańca     powrót do: fabryka tańca     powrót do: Kino Tańcaodkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego

© wolf
wszystkie prawa zatrzeżone