fabryka tańca: produkcje teatralne i patronaty prasowe wolnej strefy


VI Ogólnopolski Festiwal Tańca Współczesnego PolemiQi 2006
patronat prasowy wolnej strefy (Warszawa, 2006)

Termin: 29 maja - 4 czerwca 2006 r.
Prezentacje spektakli: 2-4 czerwca 2006 r.
Scena Prezentacyjna DWP, Al. Niepodległości 141, Warszawa

PolemiQi 2006 - informacje o projekcie

Festiwal Tańca Współczesnego PolemiQi to przede wszystkim prezentacja prac młodych polskich teatrów tańca. Ale VI edycja festiwalu to także dyskusje, warsztaty taneczne, pokazy filmowe czy spotkania z ekspertami. Każdego roku festiwal ma inne motto, które sugeruje młodym tancerzom temat przygotowywanych przedstawień. W tym roku tym hasłem jest "atak przestrzeni", czyli wyjście do warszawskiej publiczności poprzez akcje warsztatowo-happeningowe. Takie działania w przestrzeni miejskiej mają zachęcić ludzi nie związanych z tańcem do uczestnictwa w festiwalu, ale będą także próbą przeniesienia sztuki tańca z desek teatrów scen na ulicę, do parku, do biblioteki czy tramwaju. - Chcemy pokazać taniec zwykłym ludziom, w zwykłych miejscach, w niezwykły sposób - mówi Anna Piotrowska, organizatorka festiwalu. - Zaatakujemy miejsca, w których nikt nie spodziewa się zobaczyć tancerzy. Oczywiście chodzi nam o efekt zaskoczenia, zaintrygowania, ale przede wszystkim o to, żeby pokazać, że ruch - także taniec - to część naszego codziennego życia i sceną może być dowolne miejsce, w jakim się znajdziemy.

Akcje w mieście będą zapowiedzią właściwej części festiwalu. Od 2 do 4 czerwca na Scenie Prezentacji DWP (Al. Niepodległości 141), zaprezentują się teatry tańca i tancerze z Chorzowa, Gryfina, Kalisza, Koszalina, Torunia, Wrocławia, Rzeszowa, Zielonej Góry, Krosna i Warszawy, które będą obserwowane przez profesjonalne jury. Halász Tamás (węgierski krytyk tańca), Tamara Mc Lorg (Wielka Brytania, Middlesex University), Elwira Piorun (Polski Teatr Tańca), Sylwia Hefczyńska-Lewandowska (Śląski Teatr Tańca), Sandra Wilk (dziennikarz, wolna strefa). Jurorzy przyznają artystom certyfikaty jakości w 10 kategoriach. W ramach tegorocznego festiwalu PolemiQi odbędą się m.in. pokazy filmowe "Polskie Kino Tańca" oraz konkurs fotograficzny.

Organizatorzy: Dom Wojska Polskiego i Fundacja Rozwoju Tańca. Festiwal finansowany jest ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.
Partnerzy festiwalu: British Council, Instytut Węgierski, Samorząd Studentów Politechniki Warszawskiej, głównie Wydział Fizyki PW, Samorząd Studentów Uniwersytetu Warszawskiego, Stowarzyszenie Na Rzecz Kultury Aktywnej SO:ON, Fundacja Kino Tańca, Klub Equilibrium.
Współpraca: Polski Teatr Tańca, Śląski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki "Artbale", Dolina Kreatywna TVP.
Patroni medialni: Pozytyw, The Warsaw Voice, wolna strefa, independent.pl, What's up in Warsaw, Dolina Kreatywna TVP.

Kontakt:
Anna Piotrowska
www.eferte.neostrada.pl
fundacjarozwojutanca@neostrada.pl
tel. 0 606 877 606

koordynator techniczny projektu:
Patrycja Piotrowska
polemiqi@wp.pl
tel. 0 692 282 113

koordynator konkursu fotograficznego:
Aleksandra Hirszfeld
soon_projekt@tlen.pl
tel. 0 691 897 091
foto: PolemiQi
publikacja: za zgodą: Fundacja Rozwoju Tańca eferte
© stronę tańca przygotowuje: wolna strefa
kontakt: wolnastrefa@poczta.onet.pl


główna     serwis tańca     powrót do: fabryka tańca     powrót do: PolemiQi 2006odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego

© wolf
wszystkie prawa zatrzeżone