fabryka tańca: produkcje teatralne i patronaty prasowe wolnej strefy


MOVE IT 002 - warsztaty taneczne
patronat prasowy wolnej strefy (Warszawa, 2005)

Termin: 23, 24, 25 czerwca 2006 r.
Teatr Wytwórnia, Warszawa

Warsztaty MOVE IT 002 - opis projektu

Warsztaty poświęcone będą technice contemporary dance i jak poprzednim razem adresowane są do wszystkich którzy kochają ruch, taniec i przestrzeń.
MOVE IT 002 to także szansa dla tych, którzy chcą stawiać pierwsze kroki w tańcu współczesnym, to poznanie techniki pracy z ciałem, która wykorzystuje bausing, balans, pracę z ciężarem, momentem zawieszenia, oraz buduje zaufanie do ruchu i przestrzeni.

Contemporary dance wykorzystuje to co naturalne w każdym z nas: swobodę, radość z ruchu, odkrywa potencjalne możliwości. Dzięki technice contemporary zaczynamy rozumieć taniec "od wewnątrz". Z czasem ciało - które na początku stawia duże opory - i przestrzeń nie są już przeszkodą, po prostu dobrze się bawimy. To technika, która daje niesamowite możliwości i satysfakcję.

Organizatorami warsztatów są siostry - Daria i Magdalena Jędra. To pierwsza z cegiełek ogromnego projektu MOVE IT, który realizuje Teatr Wytwórnia i art. express - powołany przez Darię Jędrę w celu promowania współczesnego tańca i sztuk z nim korespondujących (dźwięku, Visual art., video art i innych). Po wakacjach warsztaty z kolejnych dziedzin, które będą prowadzone równolegle. To propozycja dla współczesnego, multimedialnego pokolenia, któremu dajemy szansę kreatywnego działania. Z grona osób uczestniczących w warsztatach powstanie grupa, która będzie brała udział w projektach art express. Scena tańca w warszawskiej Wytwórni miała już swoją inaugurację. Na początku roku miała miejsce premiera "Zum Beispiel" - spektaklu w choreografii Darii Jędry.

Niestety Polska wciąż nie jest zagłębiem tańca. Brakuje wyszkolonych tancerzy, miejsc gdzie można uczyć się tańca współczesnego, krytyków, zainteresowania mediów. Zmiana tej sytuacji - to główny cel art express.

Organizator: art express, Teatr Wytwórnia
Patroni medialni warsztatów: Radio Jazz, wolna strefa, Indpenedent.pl

Zapisy:

Teatr Wytwórnia - tel. (0-22) 741 23 05
art express - tel. 0 507 405 256
lub drogą elektroniczną: rezerwacja@teatrwytwornia.pl
Teatr Wytwórnia, ul. Ząbkowska 27/31 (wejście od ul. Markowskiej), Warszawafoto: Teatr Wytwórnia
publikacja: za zgodą: Teatr Wytwórnia
© stronę tańca przygotowuje: wolna strefa
kontakt: wolnastrefa@poczta.onet.pl


główna     serwis tańca     powrót do: fabryka tańca     powrót do: MOVE ITodkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego

© wolf
wszystkie prawa zatrzeżone