fabryka tańca: produkcje teatralne i patronaty prasowe wolnej strefy


"Taniec śniącego ciała"
Teatr Bretoncaffe
patronat prasowy wolnej strefy (Warszawa, 2006)

"Taniec śniącego ciała" Teatr Bretoncaffe - premiera
Termin premiery: 8 lipca 2006 r., godz. 20.00
Teatr Wytwórnia, ul. Ząbkowska 27/31, Warszawa

Teatr Bretoncaffe - informacje o teatrze

Teatr Bretoncaffe został założony w 2001 roku w Warszawie przez trójkę artystów: Annę Godowską, tancerkę i choreografa, Sławomira Krawczyńskiego, dramaturga i reżysera oraz Dominika Strycharskiego, muzyka i kompozytora. W 2003 r. do zespołu dołączyła Anita Wach. Teatr Bretoncaffe w swojej twórczości łączy choreografię z aktorstwem, ruch z muzyką, a tekst z projekcja multimedialną. W pracy artystycznej poszukuje przede wszystkim procesów ukrytych za fasadami oczywistości, kulturowymi schematami i potocznymi definicjami. Począwszy od 2004 roku zespół systematycznie pracuje nad własną techniką pracy z ciałem, czerpiąc wiele inspiracji z psychologii zorientowanej na proces, której twórcą jest Arnold Mindell, autor słynnej "Pracy ze śniącym ciałem". teatr bretoncaffe należy do nurtu teatrów niezależnych. Współpracuje z wieloma artystami oraz instytucjami, wśród których wymienić należy: Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, Ośrodek Działań Twórczych, Stowarzyszenie Tancerzy Niezależnych, Stowarzyszenie Scena 96, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki.. Teatr Bretoncaffe debiutował spektaklem "Lustro. Byliśmy tam któregoś dnia, lecz zdążyliśmy zapomnieć", który zdobył jedną z głównych nagród VIII Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej w 2002 roku.

Kronika Bretoncaffe

2001: Premiera sztuki Sławomir Krawczyński play "Lustro. Byliśmy tam któregoś dnia, lecz zdążyliśmy zapomnieć." Jedna z głównych nagród VIII Ogólnopolskiego Konkursu na wystawie Polskiej Sztuki Współczesnej organizowanego przez Ministerstwo Kultury, Teatr Narodowy i ZASP. Sławomir Krawczyński otrzymuje stypendium twórcze Ministerstwa Kultury
2003: Teatr Bretoncaffe wygrywa konkurs na premierę teatralną organizowany przez Festiwal Kontrapunkt w Szczecinie
2004: Pra-premiera spektaklu "SNIC" w Schlossbrollin, Niemcy Premiera "SNIC" na Festiwalu Kontrapunkt, Szczecin i premiera akcji teatralnej "SLAM", przygotowanej na I Warszawską Offensywę Teatralną "CZARNA OFFCA"
2005: Anna Godowska, Sławomir Krawczyński gośćmi międzynarodowej konferencji tańca współczesnego Transformes w Centre National de la Danse w Paryżu (Pantin-Paris); premiera spektaklu "SLAM.IN" na Festiwalu Neuropolis w Berlinie i na Międzynarodowym Festiwalu Sztuka Ulicy w Warszawie. Rezydencja Anity Wach w Centrum Choreograficznym pact-Zollverein, Essen i w Centre National de la Danse, Pantin, Francja. Udział w międzynarodowym projekcie THEOREM Residencies Project, zakończonym prezentacją spektaklu "T-RAUM" w Tallinie. Pokaz spektaklu "SLAM.IN" na festiwalu SUPER BOMBA w Hannoverze. Prezentacje spektaklu "SLAM.IN" oraz premiera spektaklu "T-RAUM" na festiwalu Teatru i Sztuki Polskiej w Lipsku występy w Teatrze Narodowym w Warszawie w ramach projektu +++ tańca. Premiera spektaklu "Smuggy"
2006: udział w międzynarodowym projekcie Dramaturgy Coaching w Zagrzebiu. Początek prac nad projektem "Taniec śniącego ciała" Nagroda za spektakl "SLAM.IN" na Międzynarodowych Prezentacjach Współczesnych Form Tanecznych w Kaliszu.
foto: Teatr Wytwórnia
publikacja: za zgodą: Teatr Wytwórnia
© stronę tańca przygotowuje: wolna strefa
kontakt: wolnastrefa@poczta.onet.pl


główna     serwis tańca     powrót do: fabryka tańca     powrót do: Taniec śniącego ciałaodkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego

© wolf
wszystkie prawa zatrzeżone