fabryka tańca: produkcje teatralne i patronaty prasowe wolnej strefy


MOVE IT 003 - warsztaty taneczne
patronat prasowy wolnej strefy (Warszawa, 2005)

Termin: 8, 9, 10 września 2006 r.
Teatr Wytwórnia, Warszawa

Warsztaty MOVE IT 003 - grafik warsztatów i techniki

MOVE IT 0003 / OPEN CLASS - otwarte warsztaty z technik tańca współczesnego, jazzu, improwizacji dla początkujących i zaawansowanych.
Koszt warsztatu: 60 zł.

Program:

8 września
godz. 18.00 - 19.30
warsztat street jazz, prowadzący Małgorzata Kubicz

9 września
godz. 11.00 - 13.00
warsztat contemporary dance/improwizacja, prowadzący Daria Jędra
godz. 13.30 - 15.00
warsztat street jazz, prowadzący Małgorzata Kubicz
godz. 18.00 - 19.30
warsztat contemporary dance/improwizacja, prowadzący Anna Godowska

10 września
godz. 11.00 - 13.00
warsztat contemporary dance/improwizacja, prowadzący Daria Jędra
godz. 13.30 - 15.00
warsztat street jazz, prowadzący Małgorzata Kubicz
godz. 18.00 - 19.30
warsztat contemporary dance/improwizacja, prowadzący Anna Godowska

Floor work - niemal wszystko co robimy z ciałem w pozycji pionowej możemy przenieść na podłogę do pozycji poziomej, jednak na podłodze pracuje się trochę inaczej: jest to z jednej strony dużo łatwiejsze - mamy bowiem stałe podparcie, czyli podłogę; z drugiej strony dzięki temu możemy nauczyć się prawidłowej postawy, niezbędnej w tańcu, prawidłowego wykorzystywania motoryki, impulsu i ciężaru i przenieść to doświadczenie na pracę w pionie. Warsztat doskonały dla początkujących i zaawansowanych, pozwala poczuć i zrozumieć pracę z techniką contemporary dance.

Contemporary dance - technika pracy z ciałem wykorzystująca bausing, balans, ciężar ciała. Stopniowo ćwiczenia wzmacniające, rozluźniające i praca na podłodze prowadzą do dłuższych fraz ruchowych i tanecznych. Dzięki technice contemporary dance budujemy zaufanie do przestrzeni, pracujemy nad podstawową techniką, która prowadzi do świadomości ciała i daje ogromne możliwości.

Physical dance - trening oparty na pracy z techniką contemporary dance, dynamiką i treningiem wytrzymałościowym. Przeznaczony dla osób sprawnych fizycznie Celem jest taka koordynacja ciała, by poruszało się z minimalnym wysiłkiem i maksymalną wydajnością, nie poprzez siłę mięśni ale przez zwiększoną świadomość tego jak ciało funkcjonuje.

Improwizacja - taniec bez presji uczenia się kroków i figur. Każdy uczestnik jest twórcą własnej choreografii, która będzie powstawała dzięki uruchomieniu wyobraźni i wykorzystaniu ekspresji ruchowej. Ponieważ wszyscy posiadamy naturalną zdolność wyrażania swoich emocji w takcie warsztatów będziemy to robić przez taniec i ruch. Najważniejszym źródłem inspiracji będzie muzyka i nasza własna wrażliwość.
foto: Teatr Wytwórnia
publikacja: za zgodą: Teatr Wytwórnia
© stronę tańca przygotowuje: wolna strefa
kontakt: wolnastrefa@poczta.onet.pl


główna     serwis tańca     powrót do: fabryka tańca     powrót do: MOVE IT 003odkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego

© wolf
wszystkie prawa zatrzeżone