fabryka tańca: produkcje teatralne i patronaty prasowe wolnej strefy


MOVE IT 003 - OPEN CLASS
warsztaty taneczne
patronat prasowy wolnej strefy (Warszawa, 2005)

Termin: 6, 7, 8 października 2006 r.
Teatr Wytwórnia, Warszawa

Warsztaty MOVE IT 003 - OPEN CLASS

Warszawski Teatr Wytwórnia kolejną edycją warsztatów tańca współczesnego Move It - Open Class daje przedsmak swojemu nowemu projektowi, którym będzie otwarcie i rozpoczęcie działalności Studia Denaturat. Warto się zapisać, bo warsztaty Move It - Open Class odbywają się w weekend w dniach 6, 7 i 8 października, a pierwsze zajęcia w Studio Denaturat - 9 października - będą ich kontynuacją. Zajęcia prowadzone są w technikach contemporary dance, improwizacja i street jazz. Koszt jednego warsztatu to 70 zł.

Program Move It - Open Class

6 października (piątek)
godz. 18.00 - 19.30
warsztat: street jazz
prowadzenie: Małgorzata Kubicz

7 października (sobota)
godz. 9.30 - 11.00
warsztat: street jazz
prowadzenie: Małgorzata Kubicz

godz. 12.00 - 15.00
warsztat: contemporary dance / improwizacja
prowadzenie: Daria Jędra

8 października (niedziela)
godz. 9.30 - 11.00
warsztat: street jazz
prowadzenie: Małgorzata Kubicz

godz. 12.00 - 15.00
warsztat: contemporary dance / improwizacja
prowadzenie: Daria Jędra

Opisy technik, które będą poznawać uczestnicy warsztatów:

Floor work - niemal wszystko co robimy z ciałem w pozycji pionowej możemy przenieść na podłogę do pozycji poziomej, jednak na podłodze pracuje się trochę inaczej: jest to z jednej strony dużo łatwiejsze - mamy bowiem stałe podparcie, czyli podłogę; z drugiej strony dzięki temu możemy nauczyć się prawidłowej postawy, niezbędnej w tańcu, prawidłowego wykorzystywania motoryki, impulsu i ciężaru i przenieść to doświadczenie na pracę w pionie. Warsztat doskonały dla początkujących i zaawansowanych, pozwala poczuć i zrozumieć pracę z techniką contemporary dance.

Contemporary dance - technika pracy z ciałem wykorzystująca bausing, balans, ciężar ciała. Stopniowo ćwiczenia wzmacniające, rozluźniające i praca na podłodze prowadzą do dłuższych fraz ruchowych i tanecznych. Dzięki technice contemporary dance budujemy zaufanie do przestrzeni, pracujemy nad podstawową techniką, która prowadzi do świadomości ciała i daje ogromne możliwości.

Physical dance - trening oparty na pracy z techniką contemporary dance, dynamiką i treningiem wytrzymałościowym. Przeznaczony dla osób sprawnych fizycznie. Celem jest taka koordynacja ciała, by poruszało się z minimalnym wysiłkiem i maksymalną wydajnością, nie poprzez siłę mięśni ale przez zwiększoną świadomość tego jak funkcjonuje.

Improwizacja - Taniec bez presji uczenia się kroków i figur. Każdy uczestnik jest twórcą własnej choreografii, która będzie powstawała dzięki uruchomieniu wyobraźni i wykorzystaniu ekspresji ruchowej. Ponieważ wszyscy posiadamy naturalną zdolność wyrażania swoich emocji w takcie warsztatów będziemy to robić przez taniec i ruch. Najważniejszym źródłem inspiracji będzie muzyka i nasza własna wrażliwość.

Organizator:
art express, Teatr Wytwórnia

Patroni medialni:
Radio Jazz, wolna strefa

Miejsce:
Teatr Wytwórnia
teren Fabryki Wódek Koneser
ul. Ząbkowska 27/31 (wejście od ul. Markowskiej), Warszawa

Zapisy:
do 5.10.2006: studiodenaturat@wp.pl

Informacje:
tel. (0-22) 741 23 05, 69 lub (0-22) 693 58 40 70
© stronę tańca przygotowuje: wolna strefa
kontakt: wolnastrefa@poczta.onet.pl


główna     serwis tańca     powrót do: fabryka tańca     powrót do: Studio Denaturatodkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego

© wolf
wszystkie prawa zatrzeżone