galeria tańca: fotografie tańca współczesnego - wolna strefa


Rotterdamse Dansacademie/Michał Rynia - spektakl "[Fie:]". Autor zdjęć: Konrad Szymański

zobacz zdjęcia

Rotterdamse Dansacademie (Holandia)
Michał Rynia
tytuł: "[Fie:]"
choreografia: Agnija Saruliene (studentka choreografii Rotterdamse Dansacademie Codarts), Michał Rynia
tańczy: Michał Rynia
premiera: grudzień 2004

Konrad Szymański - jest studentem trzeciego roku na Akademii Tańca Współczesnego w Rotterdamie (Codarts Rotterdamse Dansacademie). Studiuje na kierunku Performer tańcząc w spektaklach z repertuaru szkolnego i pracach studentów choreografii. W latach 1991 - 2002 tańczył taniec towarzyski (styl latynoamerykański i standardowy) kończąc swoją karierę z wieloma tytułami i klasą mistrzowską "S". W sezonie 2002/03 pracował w Operze na Zamku w Szczecinie. Brał udział w projektach tańca butoh w choreografii Paula Ibeya podczas Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego w Bytomiu i w polsko-niemieckim projekcie "Tanztheater Total Global" w choreografii Be van Vark. Otrzymał pierwszą nagrodę za własną choreografię "Granice Nieskończoności" podczas konkursu Festiwalu Sztuki Estradowej w Warszawie w 2003 roku.

Fotografią zajmuje się od trzech lat wypełniając swoje zamiłowanie do tańca. Głównie fotografuje spektakle tańca i poprzedzające je próby tworząc pełną dokumentację procesu twórczego. Jego zdjęcia zostały wykorzystane do wszystkich publikacji w Rotterdamse Dansacademie w Holandii, gdzie powstało najwięcej prac autora.

zobacz zdjęcia

kopiowanie i wykorzystywanie zdjęć bez uzyskania zgody jest zabronione
foto: Konrad Szymański
publikacja za zgodą Konrada Szymańskiego
© galerię tańca przygotowuje: wolna strefa
kontakt: wolnastrefa@poczta.onet.pl


główna     serwis tańca     powrót: galeria tańcaodkryć strony od 20.10.2000

wolna strefa - serwis tańca: taniec współczesny, taniec nowoczesny, modern dance, festiwale tańca, teatry tańca, warsztaty tańca współczesnego

© wolf
wszystkie prawa zatrzeżone