główna     serwis tańca     Dada von Bzdulow

Dada o Dada
Teatr Dada von Bzdulow został założony w 1993 roku. Zarówno wczesne jak i ostatnie produkcje teatru ideowo penetrują swobodę doboru języka kreacji. Niekiedy ta wolność dotyka agresji innym razem łagodnieje w magicznym rytmie powolności.

Przedstawienia teatru Dada chcą być niespodzianką, zaskoczeniem, światem na nowo odkrytym. Zadanie trudne ale możliwe o ile wszystko to urodzi się w jakiś niepowtarzalny sposób w aktorze - performerze tańczącym rolę. Dada von Bzdülöw, to teatr aktora balansującego pomiędzy obnażeniem własnej intymności, a metodyczną realizacją partytur scenicznych. I czy będzie to teatr oparty na działaniu aktorskim, czy też skupiony na choreograficznej bazie penetrującej współczesne formy tańca, to zawsze najistotniejszą w kreacji Teatru Dada von Bzdülöw będzie narracja - niekiedy przejrzysta, niekiedy zawiła, niedokończona, mglista, zaspokojona sama w sobie.
Teatr Dada von Bzdülöw to obecnie otwarta struktura, w ramach której spotkają się niezależni tancerze, choreografowie i aktorzy.

© Dada von BzdulowSkład zespołu:

Katarzyna Chmielewska - współzałożyciel Dada
Patrycja Kujawska
Aurora Lubos
Magdalena Reiter
Leszek Bzdyl - dyrektor artystycznygłówna     serwis tańca     Dada von Bzdulow