***

Warszawa 6 listopada 2003

Drodzy prenumeratorzy

Ze smutkiem informujemy, że z przyczyn finansowych wydawanie "strefy tańca" zostało z miesiącem wrześniem zawieszone. Niestety, wolna strefa nie jest w stanie udźwignąć kosztów druku numerów. Wynika to z jednej strony ze zbyt małej sprzedaży, a z drugiej z faktu, że nie udało nam się znaleźć sponsora, który zechciałby wesprzeć naszą działalność. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku sytuacja ulegnie zmianie. Złożyliśmy wniosek o dotację do Ministerstwa Kultury i wierzymy, że taką pomoc uzyskamy. Odpowiedź na nasz wniosek otrzymamy prawdopodobnie pod koniec tego roku lub na początku przyszłego. Nie chcemy jednak całkowicie zrezygnować z wydawania pisma. Uważamy, że jest ono potrzebne środowisku tanecznemu, a sądząc z poparcia jakie otrzymaliśmy i otrzymujemy nadal od Czytelników, tancerzy i instytucji kultury jego zlikwidowanie byłoby ze szkodą dla tańca współczesnego. W związku z tym numer wrześniowy przekażemy Wam bezpłatnie w formie elektronicznej. Jednocześnie postaramy się zachować ciągłość w pracy nad kolejnymi numerami.
W związku z zaistniałą sytuacją oczywiście zwrócimy Państwu pieniądze za opłacone numery od 6 wzwyż. Pieniądze, które otrzymywaliśmy w ramach prenumerat pokrywały na bieżąco koszty związane z drukiem poszczególnych numerów, więc nie jesteśmy w stanie zwrócić ich Państwu w tej chwili. Zobowiązania wolnej strefy wobec Państwa zaczniemy spłacać poczynając od końca listopada.
Bardzo przepraszamy za wszelkie kłopoty, które wyniknęły z takiej a nie innej sytuacji pisma. Wierzymy, że w przyszłym roku będziemy w stanie powrócić do wydawania "strefy tańca". Bardzo nam na tym zależy. Jednocześnie dziękujemy wszystkim Państwu za słowa wsparcia i cierpliwość.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Katarzyna Czarnecka
Sandra Wilk

***

Mamy nowe miejsce dystrybucji niezależnej "strefy tańca", której podjął się Polski Teatr Tańca - Balet Poznański (ul. Kozia 4, Poznań). Serdecznie zapraszamy.

***

5 numer "Strefy tańca" dostępny jest już w EMPIK-ach.

***

"Strefę tańca" będzie można kupić na dwóch zbliżających się festiwalach: X Międzynarodowych Warsztatach Tańca Współczesnego i Festiwalu "Taniec bez barier" w Poznaniu (16-24 sierpnia) oraz na II Trójmiejskiej Korporacji Tańca w Gdańsku (28-31 sierpnia, klub Żak). Serdecznie zapraszamy.

***

Jest już gotowy 5 nr "strefy tańca". Temat główny poświęcony został najbardziej ekstremalnej formie tańca, czyli japońskiemu butoh. Tekst uzupełniają artykuły o tańcu japońskim w Internecie - dowiecie się z nich, gdzie można znależć w Sieci strony japońskich grup (taniec tradycyjny, balet, taniec współczesny, butoh) w wersji angielskiej. W numerze znalazły się także m.in. dwie recenzje spektaklu "Islands in the Stream" Dereva oraz dwie opinie poświęcone zdarzeniu, które na jednym ze spektakli Dereva miejsca mieć nie powinno - a więc zniszczeniu przez Antona Adasińskiego aparatu fotograficznego nadgorliwego widza. Jakie są granice sztuki i ingerencji w tę sztukę przez odbiorcę? Na to pytanie staramy się odpowiedzieć. Od 18 sierpnia numer 5 dostępny będzie w sieci salonów EMPIK i sprzedaży wysyłkowej wolnej strefy. Wkrótce miesięcznik będzie także we wszystkich miejscach dystrybucji bezpośredniej. Opóźnienie w druku pisma wynika z przyczyn niezależnych od wolnej strefy, w związku z tym w numerze zapowiadamy także wydarzenia, które zaplanowały zostały przez organizatorów na poczatek września.

***

Wolna strefa informuje, że wydawany przez nasze stowarzyszenie miesięcznik "strefa tańca" jest dostępny w salonach EMPIK. Numer 4 można kupić w centrach większych miast od poniedziałku 28 lipca. W EMPIK-ach nie będą sprzedawane pakiety ze starszymi numerami - numery archiwalne można zamówić wysyłkowo w wolnej strefie. Cena pisma w EMPIK-ach nie ulega zmianie i wynosi 7,5 zł. Pismo nadal dostępne jest w prenumeracie wysyłkowej (cena 5 zł) oraz w niezależnych miejscach dystrybucji, których listę znajdziecie na stronach "strefy tańca" w dziale miejsca dystrybucji. Podpisana przez wolną strefę umowa obejmuje część nakładu pisma - 500 sztuk, docelowo EMPIK jest zainteresowany sprzedażą 2,5 tys. sztuk - podwyższenie nakładu do tej wysokości zależy jednak od możliwości finansowych wolnej strefy i wysokości jego sprzedaży. Pośrednikiem pomiędzy EMPIK-iem a wolną strefą jest firma Pol Perfect, z którą podpisaliśmy umowę, umowa z dotychczasowym dystrybutorem firmą Ruch SA wygasa automatycznie w sierpniu br. Mamy nadzieję, że EMPIK-i będą przyjaźniejszym, niż tak jak dotychczas saloniki Ruchu, miejscem kupna "strefy tańca" dla fanów teatru i tańca. Prosimy szukajcie, kupujcie - pismo utrzymuje się wyłącznie ze sprzedaży. Patronaty medialne nad "strefą tańca" sprawują Polskie Radio Program 2 oraz Informator Kulturalny Stolicy. W Polskim Radiu w programach kulturalnych co miesiąc możecie posłuchać zapowiedzi nowych numerów "strefy tańca".

***

"Strefę tańca" można kupować w nowym miejscu dystrybucyjnym - w Teatrze Tańca Alter w Centrum Kultury w Kaliszu.

***

Poszukujemy autorów tekstów o Polskim Teatrze Tańca - Balecie Poznańskim. Interesują nas recenzje ze spektakli, reportaże, wywiady, teksty problemowe, opinie... Ktokolwiek może nam pomóc prosimy o kontakt z naszą redakcją: strefatanca@poczta.onet.pl

***

"strefa tańca" patronuje projektowi warsztatowemu Sceny Ruchliwej, w ramach którego powstanie spektakl w reżyserii Leszka Bzdyla. Spektakl zostanie pokazany w finale Przystnku Olecko 25 lipca.

***

"strefa tańca" objęła swoim patronatem międzynarodowy festiwal - Europejski Projekt Sztuki Zbliżenia w Płońsku, w ramach ktorego podczas wieczoru tańca (14.07.2003) wystąpiły grupy taneczne: Theatregroup Trava (Berlin) "Hahmomania", Teatr Tańca SQN "emka", Teatr Tańca Dystans "OdCZEPINY", Limen - The Body Theatre "Każda rzecz ma swoją wieczorną twarz".

***

wolna strefa rozpoczęła nowe rozmowy z EMPIK-iem dotyczące wprowadzenia "strefy tańca" do sprzedaży w sieci salonów tej firmy. Jeżeli dojdzie do podpisania umowy - w EMPIK-ach pismo będzie dostępne od pierwszego numeru (cztery numery w promocyjnym pakiecie) oraz osobno numery bieżące. Dystrybutorem pomiędzy wolną strefą a EMPIK prawdopodobnie będzie Pol Perfect.

***

Ukazał się 4 numer "strefy tańca". Temat główny poświęcony jest polskiej wizycie teatru Derevo. W numerze m.in. wywiad z Gilles'em Jobinem (Wielka Brytania), zapowiedź show tanecznego "Opentaniec", projektu tanecznego na Przystnku Olecko, reportaż z próby generalnej "Czajkowskiego" Borisa Ejfmana. Szczegóły wkrótce na naszych stronach.

***

Numer 4 "strefy tańca" powstał m.in. dzięki pomocy tancerzy skupionych wokół Trójmiejskiej Korporacji Tańca w Gdańsku. Przekazali oni swoje honoraria z ostatnich prezentacji na częściowe pokrycie kosztów druku. Bardzo Wam za to wsparcie dziękujemy.

***

Zamknięcie czwartego numeru strefy tańca planowane jest 20 czerwca. Teatry prosimy o przysyłanie informacji, dziennikarzy o teksty i recenzje. Numer będzie zamykany nieco wcześniej niż dotychczas. Po tym terminie jeszcze przez kilka dni przyjmujemy do publikacji zapowiedzi wydarzeń tanecznych z całej Polski.

***

Wszystkie numery "strefy tańca" można kupić w nowym miejscu dystrybucji w Gdyni. Sprzedaż prowadzi Kino Variatino na stoisku ceramiki - pracownia "Manitu", Centrum Handlowe Gemini, ul. Skwer Kościuszki, Gdynia.

***

Kolejne miejsca niezależnej dystrybucji "strefy tańca": Warszawa - punkt sprzedaży biletów
teatralnych - Hala Wola (ul. Człuchowska). Kraków - Księgarnia "Spis treści" - Bunkier Sztuki
(Pl. Szczepański 3a). Dystrybucję oficjalną prowadzi Ruch SA - w salonach Ruchu pytajcie o strefę
w centrach większych miast.

***

1 czerwca 3 numer "strefy tańca" został zamknięty i złożony do druku. Tematem głównym jest sen
w teatrze tańca. Dla naszych widzów mamy niespodziankę, w tym numerze mamy cztery
strony przeznaczone na teksty więcej. Tak więc 3 numer zawiera 40 stron. Mamy nadzieję,
że to dobry znak na przyszłość. Cena oczywiście się nie zmienia :)

***

W sprzedaży bezpośredniej w dniach 6-8 czerwca "strefę tańca"
będzie można kupić podczas festiwalu taniec.pl - pierwsza polska platforma tańca.
Festiwal odbywa się w Warszawie, miesięcznik można będzie dostać przed spektaklami:
na stoisku z prasą teatralną we foyer w Teatrze Małym, w kasie w Starej Prochowni
i w Centrum Sztuki Współczesnej (Księgarnia Artystyczna CSW i kasa w sali Laboratorium CSW).
wolna strefa jest współorganizatorem festiwalu. Serdecznie zapraszamy.

***

Z przyjemnością informujemy, że "strefa tańca" dostępna jest
w salonach prasowych Ruchu w centrum następujących miast:
Bytom, Gdańsk, Gdynia, Kalisz, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań,
Rzeszów, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław.

Prosimy pytajcie, szukajcie, kupujcie
(wkrótce podamy dokładne adresy dystrybucji "strefy tańca"),
magazyn utrzymuje się tylko ze sprzedaży.

***

21 maja EMPiK bez podania przyczyn wycofał się z dystrybucji "strefy tańca".
W związku z tym faktem wolna strefa podpisała nową umowę z Ruch SA,
na mocy której "strefa tańca" będzie dostępna w salonach prasowych i innych
miejscach sprzedaży Ruchu na terenie Polski. 26 maja opublikujemy listę miast,
w których będzie można bezpośrednio kupić nasz miesięcznik.

***

Dzisiaj - 19 maja - wolna strefa podpisała umowę z Ruch SA,
który będzie kolporterem naszego magazynu. Jeszcze w tym
miesiącu drugi numer "strefy tańca" powinien pojawić się w
EMPIK-ach na terenie Polski oraz w niektórych salonach
prasowych RUCH-u. O tym, gdzie dokładnie będzie można
kupić magazyn poinformujemy na stronie. Istnienie pisma jest
uzależnione od sprzedaży - z niej opłacane są koszty druku.

***

Od 15 maja - 2 numer "strefy tańca" można kupić w sprzedaży
bezpośredniej podczas 48. Międzynarodowych Targów Książki
w Warszawie. Targi odbywają się w Pałacu Kultury i Nauki.
"Strefa tańca" będzie dostępna na stoisku wydawnictwa Rebis.

***

Ukazał się 2 numer "strefy tańca" - premiera magazynu odbędzie się
11 maja 2003 r. w Teatrze Małym w ramach kolejnej edycji projektu
Republika Tańca, w ramach której wystąpi Wojciech Mochniej
("MW czyli... Muzeum Wyobraźni") i Aurora Lubos ("Zanzibar").
Temat główny jest poświęcony 10-leciu teatru Dada von Bzdulow.

***

"Strefę tańca" można kupić w Teatrze Muzycznym we Wrocławiu, w kasie
teatru i siedzibie Studium Tańca MTT i Teatru Tańca ARKA

***

Uwaga - nowe miejsca dystrybucji! W Gdańsku "strefę tańca" można kupić
w Intergracyjnym Klubie Artystycznym Winda. W Warszawie w księgarni CSW,
Zamek Ujazdowski.

***

Magazyn "strefa tańca" można kupić: przez serwis tańca, przez Podkarpacki
Serwis Tańca Współczesnego, w miniksięgarni Teatru Małego w Warszawie
(przed spektaklami). Wkrótce podamy kolejne miejsca dystrybucji "strefy tańca".

***

Premiera "strefy tańca" odbędzie się 4 kwietnia w Teatrze Małym w ramach
projektu Republika Tańca. Na scenie zobaczymy dwa spektakle Teatrzyku
Okazjonalnego z Sopotu - "Aromaty" i "Art Cafe". Początek spektakli o godz. 19.00.
Organizatorem prezentacji i wydawcą miesięcznika jest wolna strefa.
taniec współczesny, serwis tańca, modern dance, festiwal tańca, teatr tańca, taniec

© wolf
wszystkie prawa zatrzeżone