Reprodukcja w Internecie okładek "strefy tańca" jest dozwolona,
pod warunkiem, że znajdzie się przy nich odnośnik do strony:
www.wolnastrefa.republika.pl

W przypadku przedruku okładek w wersji papierowej
prosimy o kontakt: strefatanca@poczta.onet.pl, 0 501 858 359.
Przedruk w wersji papierowej bez zgody wydawcy jest zabroniony.
Wszelkie prawa do tytułu, wizerunku, opublikowanych tekstów i zdjęć są zastrzeżone.

okładki w dużym formacie ----->>>>>

***

"Strefa tańca" powstała w efekcie naturalnego rozwoju projektu informacyjnego, jaki realizuje wolna strefa. Staramy się dbać o to, by taniec nie stał na uboczu polskiej sztuki, by zarówno widzowie, dziennikarze jak i organizatorzy wiedzieli o działaniach tancerzy jak najwięcej. Od chwili zamknięcia pisma "Taniec" minęło już prawie 10 lat, ale przez ten czas nikt nie odważył się podjąć ryzyka publikacji podobnego tematycznie wydawnictwa. Wolna strefa nie boi się wyzwań, im są one trudniejsze, im więcej technicznych problemów napotykamy, tym chętniej przy nich pracujemy. Jesteśmy świadomi faktu, że polski rynek taneczny ma jeszcze wiele luk, niewypełnionych niszy, a jedną z nich - może nawet naj-ważniejszą dla rozwoju tańca współczesnego - jest rynek informacji.
Aby w naszym kraju nastała prawdziwa moda na taniec, aby teatry tańca mogły się rozwijać, musi powstać silne centrum wymiany informacji. Uważamy, że Internet nie zawsze potrafi w pełni zaspokoić istniejące potrzeby. Chcemy, by każdy z was mógł trzymać w ręku ciekawe pismo, docenić profesjonalne zdjęcia, uczestniczyć w wymianie poglądów, dyskutować o tańcu. Przecież im więcej będzie się działo wokół samych przedstawień, z tym lepszymi spektaklami będziemy mieć do czynienia. Polska nie może zostać z tyłu za Europą - pracujmy na rzecz tańca, na rzecz zrozumiałej dla wszystkich sztuki. "Strefa tańca" z pewnością będzie się jeszcze zmieniać. Chcemy, by pismo było tworzone według oczekiwań jego czytelników i we współpracy z nimi. Czekamy na uwagi, teksty, pomysły, polemiki. Stwórzmy pismo, które będzie opiniotwórcze, rzetelne, interesujące, które będzie mogło "zarażać miłością do tańca". Jak zapewne zauważycie - duża część "strefy tańca" została poświęcona recenzjom - to zaplanowana taktyka, jesteśmy bowiem świadomi, jak ubogi jest polski rynek krytyki tanecznej. "Strefa tańca" ma stać się forum dyskusji o polskich produkcjach, dlatego nie boimy się publikować obok siebie kilku recenzji z jednego spektaklu, niech każdy wystawia własną opinię, niech ściera się i dyskutuje z twórcami.
Pamiętajmy, że sztukę tańca tworzą nie tylko tancerze, performerzy i aktorzy, ale też muzycy, recenzenci, fotografowie, oświetleniowcy, choreografowie, scenografowie, menadżerowie, kuratorzy projektów teatralnych, graficy i całe grono ludzi, o których, siadając na krześle teatralnym, zapominamy.
I co najważniejsze sztukę tańca tworzymy my - widzowie.

© Sandra Wilk

***
W skrócie o "strefie tańca"

* Premiera pierwszego numeru "strefy tańca" odbyła się 11 kwietnia 2002 roku w Teatrze Małym.

* "Strefa tańca" jest jedynym pismem w Polsce, które zajmuje się tematyką tańca współczesnego, analogicznego pisma nie posiada jak do tej pory nawet środowisko baletowe.

* Nakład "strefy tańca" - 1000 egzemplarzy + dodruki - jest równy nakładom pism teatralnych: "Scena" i "Ruchu Teatralnego".

* Obecnie "strefa tańca" jest wydawana przez wolną strefę bez żadnych dotacji, jej istnienie zależy od poziomu sprzedaży miesięcznika.

* Miesięcznik jest wydawany na papierze kredowym, z kolorowymi okładkami i kolorową czterostronnicową wkładką fotograficzną wewnątrz numeru, ma 36 stron.

* Zadaniem miesięcznika jest promocja tańca współczesnego w Polsce, wypełnienie luki informacyjnej o tej dziedzinie sztuki (wolna strefa prowadzi od 2000 roku także Serwis Tańca w Internecie), zainteresowanie mediów tematyką tańca współczesnego i jej polskich twórców, wysoko cenionych na Zachodzie, a tak często niedocenianych przez rodzime media i menadżerów teatralnych.
taniec współczesny, serwis tańca, modern dance, festiwal tańca, teatr tańca, taniec

© wolf
wszystkie prawa zatrzeżone